Anasayfa Atak Mail
Gelik Belediye Başkanı Sn. Burhan Sezgin'le Yılın Son Röportajı. Her şey Yaşanabilir Gelik-Ayiçi oluşturmak için.
Gelik-Ayiçi’nin çehresi değişiyor. Ummalı bir çalışma var bölgemizde. Bölgede neler oluyor? Ne gibi değişiklikler yapılacak? Neler hedeflendi? Hangi projeler ne durumda? Gelik Belediye Başkanı Sn. Burhan Sezgi’le yaptığımız yılın son röportajını paylaşıyoruz sizlere..

 E.K. Kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

B.S. Trabzonlu,  ikisi erkek biri kız üç çocuklu bir ailenin, 1969 Zonguldak doğumlu ortanca çocuğuyum. Zonguldak Endüstri Meslek Lisesinde okudum. Her Zonguldaklının kaderi gibi bende bir süre Gelik bölgesinde özel maden ocağı işletim.

Gençlik döneminde aktif bir yapıya sahiptim, uzun bir süre başarılı bir futbol oyuncusu olarak Gelik Spor kadrosunda oynadım.

Siyasete atılmam çok erken yaşlarda oldu diyebilirim. Üç farklı partinin yerel yönetiminde görev aldım. Son olarak, Dr. Hasan Fahri Yıldırım’a olan saygı ve teveccühüm sonucu, 2004 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisine geçerek, Gelik belediyesinde meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Evli ve iki kız çocuğu babasıyım.

E.K. Belediye başkanlığı görevine geldiğiniz günden bahseder misiniz biraz? İlk gün ne hissettiniz? Seçmenlerinizle ilk paylaşımlarınız neler oldu?

B.S. Söylediğim gibi başkan olmadan önce Gelik belediyesinde meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevindeydim.

Dönem başkanımız Dr. Hasan Fahri Yıldırım’ın istifası sonrası mülki amirin çağrısı üzerine olağanüstü toplanma kararı aldık. Dokuz meclis üyesinin hazır bulunduğu salonda tek aday olduğumdan sekiz oy alarak, belediye meclisinin tam desteği ile belediye başkanı seçildim.

Buradan sizler aracılığı ile Dr. Hasan Fahri Yıldırım’a yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Hakikaten iki dönemini burada gayretle, çok büyük emek vererek ve her yaptığı işte alın teri, el emeği ile hizmet etti. Döşenen su borularından yaptığı inşaatlara kadar kendisi de fiilen çalışmış büyük bir hizmet vermiştir. Biz inanıyoruz ki daha fazla hizmet yapmak istemiştir muhakkak ama elinden bu kadar gelmiştir.  Yaptıklarından dolayı kendisine hem kendi adıma hem meclis üyesi arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

İlk göreve geldiğimizde bölgemiz adına yeni bir dönemin başladığını söylemiştik,  Hasan başkandan kalan yarım işleri tamamlayıp, yeni bir hizmet anlayışı ile kendimize göre bir program yapacağımızı seçmenlerimize ve bölge insanımıza ilettik. Ancak hiçbir zaman, halk değimi ve siyasetin olmazsa olmazı olan vaatler vererek yola çıkmadık. Ve hiçbir şekilde hiçbir seçmenimize gizli veya aşikâr tutamayacağımız sözler vermedik, veremezdik de. Çünkü görevi devraldığımızdaki bütçe ortadaydı ve bu bütçeyle yapamayacağımız vaatlerde bulunmamız etik olmazdı. Yapacaklarımızı dengeli ve mantıklı bir şekilde seçim beyannamemizde yer verdik. Beyannamemiz duruyor. Verdiğimiz sözler neyse tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz, bir kısmını gerçekleştirdik. Bu yöndeki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu makama geldiysek bunu bize rey veren seçmenimize borçluyuz ve bu seçmene hizmet bizim boynumuzun borcudur.

Bu yola Allah utandırmasın diyerek çıktık. Rabbim bizleri seçmenimize karşı şuana dek utandırmadı, utandırmasında inşallah.

E.K. Gelik-Ayiçi için acil ihtiyaç olan üç şeyi sıralamanızı istersek neleri sayabilirsiniz?

B.S. Sayacaklarım yeterli değil ama acil plan eylemi çerçevesinde yapılması gereken ilk üç konu bence;

Ulaşım sorunu ile çevre projelerinin hızlı bir şekilde tamamlanması.

Nüfusun en azından eski rakamlara ulaşmasını sağlayacak projelerin geliştirilmesi, uygulanması.

Son olarak,  Yeni istihdam alanlarının oluşturulması yönünde projeler geliştirerek yeni ve farklı sektörde yatırımcılar için bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek.

 

E.K. Peki birincisi önceliğiniz olan; Ulaşım sorunu ve çevre projelerinin hızlı bir şekilde tamamlanması yönünde;

Gelinen nokta nedir? Ne kadar mesafe aldınız?

Ve tamamlanması için ne kadar süreye ihtiyacınız olacak?

B.S. Bölgemiz çok eski bir yerleşim alanı, dolayısıyla gelişi güzel plansız ve dağınık bir yerleşime sahip. Kimi mahallelerde üç beş metre arayla evler bulunurken, birçok mahallede ise komşu evler arasındaki mesafe yüz - yüz elli metre arasında değişebiliyor. Dolayısı ile bir güzergâh çalışması yapmak olanaksız. Önceliğimiz çok yoğunlukla ikamet edilen mahallelerdeki yol sorununu çözerek insanlara daha rahat bir ulaşım ve yaşam ortamı sunmak. Bu konuda Üçyüz, Esen, Soğuksu ve Gelik bölgesinin çarşıya kadar mahalle olan kısmını bitirdik. Ara sokaklardaki çalışmalar bölüm-bölüm devam ediyor. Ardından ana arterlerin kalan kısımlarının yapımına başlanacak. Sokak çalışmaları biten Kırat’tan, Dağbaca’ya, ve Motris köprübaşına kadarki kısımda ana arterler kısmen de olsa yapıldı, tamamlama çalışmaları devam edecek. Bu bölgede girilmeyen bir tek kurt mahallesi olarak adlandırılan benim oturduğum mahallede kaldı. Orada da kısa bir süre sonra çalışmalar başlayacak.

 

E.K. Yani, başkan önce seçmenine mi hizmet ediyor demeliyiz?

B.S. Daha öncede dediğim gibi yoğunlukla yaşanan ve çok ciddi yol sıkıntısı çekilen bölgeler önceliklerimiz arasında. Mesela bir örnek vermem gerekirse; Esene çıkan, Naldemir  sokak olarak da adlandırılan mahalle yolu, öğrencilerin yoğunlukla kullandığı okul yolu durumunda  ve yürümekte zorluk çekilen çamurlu bir yoldu. Bir cenaze vesilesiyle gitmem gerekti ve kendime ait Pick Up araçla dahi çıkmakta zorlandığım kötü bir yoldu, bizde yol yapım çalışmalarımıza önce buradan başladık. Bunun gibi.

Aynı zamanda diğer ekiplerimizle Merkez Ayiçi ile yukarı Ayiçi’de de birçok sokak ile ihtiyaç doğrultusunda açılan yeni sokakları bitirdik. Ekiplerimizin ummalı çalışmalarıyla bahara kadar tüm yollarımızı bitirmeyi hedefliyoruz.

 

E.K. Herhangi bir kurumdan destek alındı mı? Ve tüm bu yol çalışmaları için şuana dek ne kadar harcama yapıldı?

B.S. Kültür Bakanlığından yollara döşediğimiz 75.000.-TL değerindeki parke taşlarını aldık. Çalışma Bakanlığı / İŞKUR’dan ise Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) kapsamında 90 bayan işçi için destek alıyoruz.

Sadece Kültür Bakanlığından alınan 75.000.-TL. Destekle yetinseydik, verebileceğimiz yol hizmeti sadece iki sokaktan ibaret ulurdu. Bu nedenle sürekli başka kaynak arayışları içinde olduk.

Yol yapım çalışmalarına beldemizde bulunan taş ocağının çok büyük katkısı olduğunu burada ifade etmem gerekir.  Zemini çamurdan kurtarabilmek ve parke döşemeye uygun hale getirebilmek için çok ciddi altyapı malzemesine ihtiyaç duymaktayız. Kullandığımız günlük en az alt yapı malzemesi olan çakıl 150 ton kadar. Ve biz bu malzemeyi hiçbir ücret ödemeden bu taşocağından alıyoruz. Belediye olarak bu malzemeyi dışarıdan almaya kalkmış olsaydık, sadece nakliyesine dahi sınırlı olan bütçeden çok ciddi paralar ayırmamız gerekirdi. Taşocağı yetkililerine desteklerinden dolayı bir kez daha buradan teşekkür ediyorum.

Belediyeye hiç maliyet yansıtmadan bölgemize hizmet vermeyi çok isterdim ama bu mümkün değil. Bunu yapabilen belediyenin olduğunu da sanmıyorum.   Bu kadar destek alınmış olmasına rağmen yine de belediye bütçesinden işçi, ekipman, araç ve nakliye işleri için ayda yüz bin.-TL civarında harcama yapılmakta. İhtiyaca binaen birçok mahallemize yeni sokaklar kazandırdık. Bu hamleler doğal olarak bütçemizi zorluyor. Ama biz her şeye rağmen tüm sokak ve yollarımızı bitirmeyi planlıyoruz.

Sonuç olarak, şuana dek yol çalışmaları için kurum ve kuruluşlardan alınan desteklerle beraber belediye bütçesinden yapılan harcama tutarı yaklaşık 500.000.- TL. Civarında diyebilirim.

  

E.K. Başkanım sorunlar çok olunca araya başka soruları da sıkıştırdık.

Nüfusun en azından eski rakamlara ulaşmasını sağlayacak projelerin geliştirilmesinden bahsettiniz bu konuyu açar mısınız biraz?

B.S. Bölgemiz nüfusu geçmişe nazaran dip yapmış durumda. Madenden emekli olan birçok aile çocuklarına daha iyi bir eğitim ve gelecek hazırlayabilme adına büyükşehirlere göç etti. Gelik çok fazla göç verdi. Tahsilini ve askerliğini tamamlamış gençleri burada tutacak iş sahalarının olmaması da başlıca sorunlardan biri. Bunun yanında bölgenin geçmişte uzun yıllar hizmet alamaması ve her yönüyle harabeye dönmesi de göçe neden olan çok büyük etkenler arasında.

Mecbur kalmadıkça kimse memleketini terk etmez. İnsanlara, tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri güzel yaşam alanları oluşturulursa, inanıyorum ki hiç kimse düzenini bozup gurbete çıkmayacaktır. Kendi akranlarımdan, çevremden ve akrabalarımdan biliyorum çoğu başka şehirlere gitti. Mahallelerimizde yalnız yaşayan yaşlılarımızın sayısı da bir hayli fazla, Biz bu konuda çok dertliyiz. Gidenleri geri getiremeyiz belki ama mevcudu korumamız bizim için çok önemli, yaptığımız ve yukarıda saydığım yatırımlarla da bunu hedefliyoruz.

E.K. Nüfusta ne kadar bir düşüş oldu ve mevcut durum nedir?

B.S. 1995 yılında burası ilk belediye olduğunda, şimdiki gibi elektronik ortamda nüfus kayıtları tutulamadığından, belki de çoğu kimse nüfus sayımında gözden kaçmış olmasına rağmen, 7.200 sayılı nüfus vardı.

2004 yılında Hasan başkan geldiğinde ise nüfus, 5.500 civarlarındaydı.

Şimdi 2016 yılına giriyoruz ve belde nüfusu 3.200’ler de. Bu konuda çok dertliyiz dememin sebebi bu. Mevcut nüfusun çoğunluğunu çocuklarımız ve geçlerimiz oluşturuyor. Bunları buralarda tutacak projeler geliştirmemiz gerekiyor ve biz bu konu üzerinde çalışıyoruz. Nüfus daha kalabalıkken buralara hizmetler verilebilseydi. Gelik şimdi çok daha güzel yerlerde olabilirdi.

E.K. Son olarak; “Yeni istihdam alanlarının oluşturulması yönünde projeler geliştirerek, yeni ve farklı sektörde yatırımcılar için bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek” dediniz. Bu projenizden de kısaca bahseder misiniz?

B.S. Bölgemiz sınırları içerisinde sekiz özel maden işletmesi aktif. 500-600 işçiyi sadece bu özel şirketler çalıştırmakta. Burada çalışan iççilerin çoğu ise civar belde ve köylerden geliyor. Ayrıca bu firmaların taşeronları da var,  sadece taşeron firmalara ait işçileri taşımak suretiyle Gelik’e günlük giriş-çıkış yapan servis aracı sayısı 200’ün üzerinde. Yani çalışan işçilerin büyük kısmı yine belde dışından getiriliyor. Kendi aracıyla gidip gelenleri saymıyorum bile.

Buraya dikkat edin! Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bölge müdürlüğünde çalışan işçilerden 1.500 kadarı bölge dışından, hatta iki buçuk saat uzaklıktaki köylerden, beldelerden geliyor.

Bunlarla birlikte hemen yanı başımızda, Muslu-Çatalağzı arasında 3-5 km arayla 3 tane termik santral var.  Bence işsizlik sorunu yok Gelik’de.

Ama bizim yapmak istediğimiz, maden dışında farklı iş sahalarının oluşturulmasına zemin hazırlamak. Tahsilini tamamlamış birçok gencimiz iş için büyükşehirlere gidiyor. Onları burada tutacak formüller üretmeninin arayışındayız.

Bu söyleyeceğim bir ölçü değil, örnek teşkil etmesi açısından söylüyorum sadece. Bir dönem, çok sayıda tekstil işiyle uğraşan işadamları Zonguldak’a gelerek her bölgede yatırımda bulundular. Bu işletme sahiplerinden bana gelen, atölye için uygun yer ve işçi isteyenler oldu. Taleplere cevap verecek yeterli alan ve işçi sayısı olmadığından yatırımcıyı bölgemizde tutamadık. Şimdi ise bunlar için ortamların oluşturulması sağlanabilir, oluşturmalıyız da. Yarının ne getireceği hiç belli olmaz. Tabi, burada büyük ölçekte devletimizin desteklerine de ihtiyacımız olduğunu söylemek lazım. 

E.K. İtfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere belediyeye alınan arazöz aracı ile ilgili ilginç bir anekdot'unuz olduğunu duyduk. Okurlarımız için birde sizden dinleyebilir miyiz?

B.S. Gerçekten onu anlatmadan geçemeyeceğim. Ancak altını çizerek söylüyorum; bunu, yapılan işi küçümseme adına anlatmıyorum! O zamanki belediyenin şartları ortadaydı ve bu kadarı yapılabilmişti. Aracı anlatmaktaki maksadım o dönemlerin durumunu ve çekilen sıkıntıları ifade edebilmek içindir. 

Hasan başkan göreve geldiğinde, belediyenin bütçesinin yeterli olmaması nedeni ile, kendi imkanları ve çevreden aldığı küçük desteklerle bölgemize bir itfaiye aracı kazandırmaya çalıştı.

Şöyle ki; Hurdadan alınan bir şaseye motor takıldı. Araç bir tamirhanede elden geçti, TTK’nın bir su tankerini araca ilave edildi, lombardini motor arkasına takıldı, ruhsatı bir başkasının üzerinden geçirmek suretiyle ilk itfaiye aracımız bu oldu.

Hasan Başkanımızın istifasının ardından başkan olduğum ilk günlerin bir akşamında, omuzlarımızda seçmenin verdiği sorumluluk duygusuyla işten fırsat buldukça birimleri kontrol amaçlı gezmeyi, rutin kontrol yapmayı alışkanlık haline getirmiştim. Bu işi yapıyorsan ve de ilk sorumlu kişi isen omuzlarındaki yük daha da artıyor.

Yine böyle bir akşamüzeri garaja kontrol amaçlı gittim. Gittiğimde garajdaki nöbetçi arkadaşımızı televizyon açık kendisi uyur vaziyette buldum. Bir müddet sessiz oturdum ve onu izledim. Bu arada bahsettiğim itfaiye aracımız rölanti durumunda dışarıda çalışıyor. Nöbetçi arkadaş bir ara uyandı, beni gördü, şaşırdı ve şöyle bir silkelenip uyuyakalmışım gözüm dalmış gibi bahaneler sıralamaya başladı. "Nöbetçi benden yaş olarak büyük birisiydi. Zaten belediyede benden başka yaşı küçük olan da yok, en küçük benim diyebilirim."  Bu durumda yakalanması ona yeter düşüncesiyle bir şey demedim, kalbini kırmadım.

Dışarıda çalışan aracı sordum. Her şey tamamda bu araç neden çalışıyor?

Nöbetçi arkadaşımızdan, unuttum ya da ne bileyim araç doluma gidecek gibi bir cevap beklerken;

- Başkanım o araç stop ettiği zaman bir daha çalışmıyor, çalışmazsa acil bir durumda müdahale edemeyiz, bu yüzden  her yarım saate bir on dakika çalıştırmamız gerekiyor.. Şeklinde gerçekten daha önce bilmediğim tarihi bir cevap aldım.

Düşünsenize! Eski bir araç, her yarım saate bir on dakika çalışması gerekiyor. Buna belediyenin bir benzin istasyonu dahi olsa yakıt dayanmaz.

Bu olaydan sonra Köksal Toptan ve çevre bakanımıza birkaç ziyaretimiz oldu.  en sonunda bakanımızla birebir görüşme fırsatı yakaladım ve kendisine belediye olarak sıkıntımızı anlattım ve bir itfaiye aracına ihtiyacımız olduğunu söyledim. O dönemde belediyelere temizlik aracı, arazöz ve çöp konteyneri hibe ediliyordu. Bakanımız not aldırdı ve ayrıldık.

Ne kadar zaman geçti hatırlamıyorum. Bir gün dağda yine çalışıyoruz telefonum çaldı. Açtım, telefonun diğer ucundaki kişi çevre bakanlığından arıyoruz, talebiniz değerlendirildi evraklarınızı tamamlayın gelin aracınızı teslim edeceğiz dedi.

Karşı taraf telefonu kapattı..

Ben olduğum yerde çöktüm sevinçten ağladım-ağlayacam o şekilde dondum kaldım bir süre. Evraklarımızı hazırladık ve  belediye meclis üyelerinden, Adnan Açici, Songül Duman ve Şükran Göroğlu Ocak ile beraber aracı teslim almaya topluca Ankara’ya yola koyulduk. Arozözü aldık gelirken hepimiz bayram şekerini almış çocuklar gibi sevinerek dönüş yolunu tuttuk. Kilimli’ye geldiğimizde duruma tanık olan, çizgileriyle hayatı yorumlayan başarılı karikatürist Şerif Cihan kardeşimiz, buradan kendisine selamlarımı gönderiyorum.  Yüzümüzdeki tarif edilmez neşe ve sevinci görünce araç içinde dördümüzün de yer aldığı karikatürü çizerek altına not düşmüş. “alan var alamayan var” şeklinde. Karikatür konusu böyle gündeme geldi.

Güzel bir anıydı. Bu olay benim ve diğer üç arkadaşımızın ömür boyu unutamayacağımız tatlı bir anı olarak hafızalarda yerini aldı.

Bölgemize ve bölge insanımıza hizmet etmede çok cidi ve yoğun bir temponun içerisine girdik. Rabbim utandırmasın inşallah.

 

  

E.K. Eski bir futbolcu olarak, çocuklar ve yetişmekte olan gençlerimiz için bir projeniz var mı?

B.S. Evet, eski bir sporcu olarak gençlerimizin kesinlikle sportif aktiveler içinde yar alması taraftarıyım. Bu konuda elimden geleni sonuna kadar kullanarak bu yönde birçok projeyi bölgemize kazandırabilmenin heyecanı ve ısrarı içinde olacağım.

    

Benim futbol oynadığımız dönemlerde burada uygun bir sahamız olmadığından dolayı maç için yıllarca, Kilimli, Çatalağzı, Karadon,  Kozlu, Üzülmez , Ereğli, Fener kısacası Zonguldak sınırları içerisinde gitmediğimiz saha kalmadı. Yapmayı planladığımız futbol sahası ile gençlerimize daha güzel şartlarda spor yapma imkânı sağlamış olmanın yanı sıra, bölgemizin yeni yüzünü çevre insanlara da tanıtmış olacağız. Mesela neden bir tane takım bu zamana kadar Gelik’e gelmedi maç yapmaya? Futbol sahası projelerimizin hayata geçmesi sonrası yapılacak futbol müsabakaları ile sahamızda bir kafile ağırladığımızı düşünün. Bir kafile en az 30 kişiden oluşur. Bu sadece takım. Bunun hocası, yöneticileri, taraftarları derken sayı en kötümse 50-60 kişi yapar. Buna birde kendi bölgemizden ve çevreden de seyirci katılacağını düşünürseniz bu sayı gün içinde 100-150 civarlarında insana ulaşacaktır. Ve bu müsabakaları Gelik ve Ayiçi olarak iki ayrı kulüp üzerinden haftada bir-iki müsabaka yapılacağını düşünürseniz bu sayı iki katına çıkacaktır. Ve haftada en kötümser 250 -300 kişiyi bölgeye getirmek hem esnafımıza katkı sağlama adına hem de bölgemizin yeni yüzünü tanıtma ve daha sık gelmelerini sağlama adına büyük bir kazanç ve başarı olacaktır. Şimdi birileri ya başkan bu küçük hesaplarla mı bölge ekonomisi canlanacak diye düşünebilirler. Ama bakın, çoğu esnafımız nüfusun zaten çok az olması nedeni ile nerdeyse siftah yapamadan dükkân kapatır oldu. Hakeza kahvehanelerde de durum aynı. Bizim, ivedilikle bölgemizi baştan aşağı yenilememiz ve nüfusu hareketlendirmemiz yapacağımız acil eylem planlarından biri olmalı.  Yaptığımız ve bitirdiğimiz her çalışmayla, aslında adımla adım bu hayalimizi hayata geçiriyoruz.  

Ayiçi merkezde inşaatı devam eden saha çalışmamız bittiğinde sadece futbol değil,  birçok alanda kullanılabilir alt yapıya sahip bir tesis olacak ve çok farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek. Saha dışındaki kalan alanlarda ise koşu ve yürüyüş yolları çocuk parkı, çay bahçesi, kamelya ağaçlandırma ve çiçeklendirme işlemleri ile yeşil yaşam alanları olarak değerlendirerek halkın hizmetine açmayı planlıyoruz.

Spor tesislerinin tamamlanmasıyla bu yöndeki uğraşım bitmeyecek!

Birinci amatöre çıkmış bir bölge takımımız var Gelikspor. Yine bu gün Gelik’de katıldıkları her yarıştan madalya getiren. Bir Taekwondo Spor Kulübü’müz var. Derece alarak bölgemizin adını duyuran bu gençlerimize,  onları çalıştıran ve yetişmelerine katkı sağlayan, antrenör ve yönetimindeki arkadaşlarıma bir kez daha buradan teşekkür ediyor, kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Bu zamana dek Halis hocam ve İlker Demir hocamın bu iki takım için çok emekleri oldu. Her iki hocamızın emekleri ve hakkı ödenmez. Ama artık dinlenmeleri gerek. Hocalarımızın artık kulüp başkanı olarak takımın başında durma zamanı geldi. Takımlar yollarına genç hocalarla devam etmeliler.

             

  

İki kulübe de el atacağım.

Futbol sahası bittikten sonra gençlerimizin sporla birlikte insani değerleri de kazanmaları yönünde yapılacak çalışmaları, verilecek eğitim ve programları kendim belirleyeceğim.

Sporcuya önce sporun nasıl yapılması gerektiğini, sporcunun nasıl davranması gerektiğini anlatacaksın, Benim için kazanmak ikinci planda. Zaten maça çıkan her takım kazanmak için mücadele eder. Önemli olan sporcuya kazandırılan ahlaktır.

Tesisimize sporcularımız için birde kafeterya yapmayı düşünüyoruz. Burada aynı zamanda kütüphane de yer alacak. Bunun yanı sıra sporcuya psikolojik ve teknik antrenmanla ilgili eğitimler verdirmeyi amaçlıyorum.  Dediğim gibi, her şeyden önce sporcu ahlaklı olması gerekiyor.  Başta öğreteceğimiz konular bu temel üzerine olacak.  Burada bir gün hakem gelecek, oyun kuralları ile ilgili eğitimler verecek. Bir gün doktor gelecek sağlıklı beslenme ile ilgili eğitim verecek. Teknik taktikler verecek bir başka hocamız olacak. Bizlerde sporcularımız üzerinde bütünleyici birleştirici rol oynayacağız ve çocuklarımızı iyi birer sporcu olmanın yanında ahlaklı, saygın birer birey olarak yetişmesine vesile olmuş olacağız. Zaten bu eğitimleri alan genç bir sporcu aile yapısı da sağlamsa sahadan çıkarken takımı yenilse dahi dövüşerek değil, kardeşlik duygusu içerisinde çıkacaktır.

Amatör bir spor takımını taşımak çok güç. Eskisi gibi değil, hepsi bir maliyet. Eskiden biz forma için savaşırdık. Şimdi oynatabilmek için çocuk bulamıyorsun. Neden? Bu zamana dek gençleri spora teşvik edecek uygun bir yapı hazırlanmamış ondan. Biz projelerimizle bu gidişatın seyrini değiştireceğiz.

Şimdi 1. Amatöre çıkmış Gelikspor var. Başarılı bir takım. Başarılarının devamını diliyorum.  Ama harcanan paralara bakıldığında 100 bin TL’ leri bulan bir rakama ulaşıyor. Kulübe transfer yapıyor, neden yapılır anlamış değilim! O transfer paralarıyla yeni yetişen gençler için yatırım alanları yapılsa uzun vadede bir kazanım olmaz mı?

 

E.K. Hep halk sizden istekte bulunmuştur. Sizin halktan isteğiniz var mı?

B.S. Halkımızla sürekli iç içeyim. Tüm günüm çalışma alanlarında-mahallelerimizde geçiyor ve hemen hemen herkesle bire bir görüşme fırsatım oluyor. Onların sorunlarını taleplerini dinliyor, çözümü için çalışıyoruz. Halkımızdan tek isteğim dualarını esirgememeleridir.

E.K. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?


B.S.
Yapılan tüm hizmetler ve ortaya konulan eserler bir birlikteliğin ürünüdür.

 Bu doğrultuda;

Evlerimizin çiçekleri olan, yağmur-yağış, çamur-balçık demeden canla başla çalışan, mahalle ve sokaklarımızı ev temizliği titizliğinde temizleyen başta bayan işçilerimize,

Yol yapımında üstün ve özverili gayretleri ile kısa sürede çok mesafe kat eden yol yapım ekibimize,

Ekiplerimiz çalışırken onlara ikramlarda bulunan, sofralar kurup yemek yediren, kurban kesip ziyafet veren hayırsever ….mahalle sakinlerimize,

Görev dağılımının hakkını veren tüm belediye yöneticilerime, birim amirlerime, personelime,

Yardımlarıyla bizlere destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara,

Doğup büyüdüğüm memleketime ve halkıma hizmet etmekten gurur duyuyorum. Bu nedenle bana ve ekibime bu fırsatı tanıyan, hizmetlerimizi gerçekleştirmemize fırsat verip bizleri bu makama getiren tüm seçmenimize gönül dolusu minnet ve şükranlarımı,

 

Bu zamana dek bölgemize hizmet etmiş değerli büyüklerimiz, ağabeylerimiz, Şevket Yavuzarslan ve Dr. Hasan Fahri Yıldırım başkanlarımıza, saygı hürmet ve muhabbetlerimi,

Burada adını zikredemediğim ve emeği geçen herkese

Bana bu platform üzerinden duygu ve düşüncelerimi anlatmama fırsat veren gelikayici.com’a teşekkür ediyor,

Yine bu vesileyle; Yeni yılın bölgemize, Ülkemize, ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum.

E.K. Öncelikle bize vakit ayırdığınız için şahsım adına, sonrada bölgemize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı tüm Gelik-Ayiçi sakinleri adına  size ve ekibinize teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyor, aynı duygularla yeni yılınızı tebrik ediyorum.

 

Röportaj; Ertaner KARAKAŞ / gelikayici.com

Video-Foto: Adnan AÇİCİ / Gelik Belediyesi . Bşk. Yrd.

 

 

                      

 

Burhan Başkan Yol yapımında İşçilerle from gelikayici.com on Vimeo.

Gelik Belediyesine bağlı bayan işçilerden çevre temizliği from gelikayici.com on Vimeo.

 
Eklenme Tarihi : 31.12.2015
Okunma Sayısı: 3793
Yapılan Yorumlar(8)
Yorum Yaz / Tüm Yorumlar
Misafir
Güzel memleket güzel insanlar emeklerinize ellerinize sağlık Allah islerinizi kolaylastirsin gurur duydum.Baskan yolun açık olsun. Nazım dinc/Almanya
24.01.2016 19:53:54
 
Misafir
GÜZEL BİR SÖYLEŞİ OLMUŞ. EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM. HÜSEYİN DAYLA
4.01.2016 18:21:23
 
Misafir
NEREDE HAREKET ORADA BEREKET... TEBRİKLER BURHAN BAŞKAN VE EKİBİ...RASIM TSK
2.01.2016 19:41:17
 
Misafir
Emelik gnlerimi iple cekiyorum beklebeni gelik geliyorm...Kazım ince
2.01.2016 19:40:06
 
Misafir
Geliğe dönüş başlasın.karali
1.01.2016 13:12:52
 
Misafir
burhan başkanıma başarılarının dewamını diliyorum Ahmetşahin
1.01.2016 11:16:28
 
Misafir
MELEKETİM HAKEDEİYOR BU ÇALIŞMALARI. EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN..TEBRİK EDERİM BAŞKAN . ALİ KILIÇ
1.01.2016 00:33:58
 
Misafir
Helal olsun.. sizleri seviyorum gelik ayiçililer..Salim
1.01.2016 00:14:52
 
Son İçerikler
Adnan AÇİCİ
Ahmet ŞAHİN
Mustafa CAMCI
Tüm İçerik>>
    
Arama
 
   
Üye Girişi
E-posta Adresiniz
Şifre
Şifremi Unuttum
Üye Olmak İstiyorum
 
İhbar Hattı
 
Köşe Yazıları
Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'da Buluştu   Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'...
Ertaner KARAKAŞ
Hayat bir nefesle başlar, Nefessizlikle biter..!   Hayat bir nefesle başlar, Nefe...
Kadir ORHAN
Duyurular
ACİL SATILIK EV ARSA VE TAVUKÇ...
14.04.2017
SATILIK ARSA
10.07.2015
ELEMAN ARANIYOR
9.07.2015
İşte Madencilik Faal. Genelge ...
1.08.2011
Kamuayuna Duyurulur... // 25....
19.02.2011
 
Anket
 
Beldemiz için yapılması gerekenler nelerdir?

     
 
Online Sayaç
Aktif Ziyaretçi : 25
Bugün Ziyaretçi : 18
Toplam Ziyaretçi :304126
 
Anasayfaİletişim Site Haritası