Anasayfa Atak Mail
GELİK AYİÇİ'LİLER İFTARDA BULUŞTU
.

GELAYDER “Gelik Ayiçi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği”  gurbetteki Gelik Ayiçi’lileri buluşturan bir iftar yemeği verdi.

İftar programı, yapılan rezervasyonun çok üzerinde bir katılımla Halkalı'da bulunan yeni dernek merkezinde gerçekleşti.

GELAYDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Koç, Yönetim kurulu üyelerinden Gülşen Danacı, Ahmet Keskin, Hamdi Üstün,Songül Duman ve Nevzat Erol gelen misafirleri karşılayarak tek tek ilgilendiler.

Açık havada gerçekleşmesi planlanan program yoğun yağmur yağışı nedeni ile son anda kapalı alana alındı.

Yapılan kur-an tilaveti ve hemen sınrası ezanla birlikte oruçların açılması ve yemeklerin yenmesinin ardından programa geçildi. Yönetim kurulu üyesi Hamdi Üstün’ün sunuculuğunu yaptığı program Yönetim Kurulu Başkanı Ertaner KARAKAŞ’ın açış konuşmasıyla başladı.

Yoğun yağmur yağışı nedeni ile konuşmasının büyük bir bölümünü kesmek durumunda kalan, dernekçilik birlik ve beraberliğe vurgu yapan Karakaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi.  “GELAYDER Yönetimi olarak bizler, işinin, aşının ve çocuklarının geleceğini temin etme adına yıllar evvel gurbete çıkmış Gelik Ayiçili dostları toparlamak, eski dostları buluştururken yeni nesil arasında da birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostlukların tesis edilmesine zemin hazırlamak amacıyla bu oluşumu ortaya koyduk. Bunun yanında sivil toplum örgütü olmanın gücü ve avantajıyla bölgeye hizmet edecek faaliyetlerle Gelik Ayiçi’ne katma değer oluşturmayı hedefledik. Bu yönde dernek yönetimi içerisinde; Üye Tertip Komitesi,  Sponsorluk & Markalar Komitesi,  Sosyal Yardımlaşma Komitesi,   Kültür & Sanat Komitesi,  Esnaf İlişkiler Komitesi,  Girişimcilik Komitesi,   Gençlik Komitesi ve  Sosyal Medya Komitesi olmak üzere 8 farklı komite oluşturduk. Her bir komitemiz komite başkanları önderliğinde bölgemiz Gelik Ayiçi’ne katkı sunacak projeler üretme gayreti içerisinde” dedi.  Aktif çalışmanın yanı sıra güçlü ve söz sahibi bir dernek olabilmenin üye sayısının çokluğu ile mümkün olacağının altını çizen Karakaş herkesin derneğe üyeliklerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmelerini ve derneğe vakit ayırarak destekte bulunmalarının önemine değindi, Karakaş daha sonra katılımlarından dolayı tüm misafirlere teşekkür etti.

Ardından spiker Hamdi Üstün tarafından gecenin onur konuğu olan Gelik Belediye Başkanı Sn.Burhan Sezgin duygu ve düşüncelerini almak üzere kürsüye davet edildi. “Benim memleketimin güzel insanları isteğince her şeyi başarır. Burada bunu gördüm, gurur duydum” diyerek söze başlayan Sezgin daha sonra konuşmalarına şu şekilde devam etti. “Zorluklar var ama imkânsızlıklar yok.  Bu derneğin kuruluş sürecinde kurucu üyelerden Handan hanım beni aramış ve dernekten bahsederek bölgeye hizmet edecek bir derneği kurmakta olduklarının bilgisini vermişti. O tarihten bu zamana dek bakıyorum çok mesafe kat edilmiş. Derneğin bürosu oluşmuş. Yönetim aktif bir çalışma içerisinde. Dernek başkanımız  yapılan çalışmaları bizlere uzun uzun anlatacaktı ama hava muhalefeti  ve konukların dar alanda sıkışmış olmaları nedeni ile konuşmasını kısa kesmek zorunda kaldı. Ben kendilerini yürekten tebrik ediyorum. Yapılanlar takdire şayandır.  Bizler Zonguldak’tan kalkıp buralara kadar geldik. İyi ki gelmişiz. Bu gün burada çok sıcak bir ortam oluşmuş durumda. Amaç birlikte olmak, iftar açmak, hasbihal etmek. Ben bunu burada doya doya yaşadım. Burada görüşemediğimiz bir çok arkadaşlarımızla buluştuk sohbet ettik. Derneğimize elimizden geldiğince destek vermeliyiz. Derneğimiz beldemizdeki öğrencilerimize hediyeler gönderdiler, durumu iyi olmayan belde sakinlerimize imkânlar ölçeğinde yardımlarda bulundular. Bunun dışında kendi içlerinde faaliyetlerde bulunmaya devam ediyorlar. Burada hep birlikte iftarımızı açtık. Programda emeği geçen her kese teşekkür ediyorum. Arkadaşlar bizlerde kendi bölgemizde elimizden geldiği kadar fiziki anlamda sosyal anlamda hizmetler yapıyoruz. İyi bir ekip oluşturduk.  Meclis üyelerimizle ve muhtarlarımızla birlikte uyum içerisinde kendi bölgemizi güzelleştirmeye çalışıyoruz, çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Yine dernek başkanımızın bölgemizde farklı iş kolları üzerinde bir düşüncesinden bahsetti bizler de belediye olarak bu konuda elimizden geldiği kadar destek vereceğiz.

Bir gün inşallah hepinizi evleriniz olan Gelik beldemize dönmenizi sağlayacağız. Belediye olarak sizler için orada güzel yaşam alanları hazırlıyoruz. İnşallah gerekli ortam oluşur, dönüş yaparsınız ve orada hep birlikte mutlu, mesut ve huzurlu bir yaşam süreriz.” dedi.

Programa katılan babaların babalar gününü tebrik eden Sezgin tüm misafirlerin yaklaşmakta olan ramazan bayramını da kutladı.

Belediye başkanının konuşmasının ardından gecenin düzenlenmesinde katkı sağlayan sponsorlara hediye takdimine geçildi.

Sponsorların Gelik Ayiçi’nin bağrından çıkmış, kendi işini kurmuş işadamlarından oluşması dikkatleri çekti.

Geceye katkılarından dolayı,  Promeksan Mak. San. Sahibi Mustafa Camcı, ve Ataalp Mak. Sahibi Cemal Nalbant kendileri, Tokat ilinden programa destek olan bir diğer sponsor Umut Uzun’un yerine ise çocukluk arkadaşı Ümit Dilli hediyeleri Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin’in elinden aldılar.

Hava muhalefeti nedeni ile programa yetişemeyen diğer iki sponsor Alsan Ortopedi Ortez –Protez Kliniği Sahibi Ali Nadir Kılıç ve Gebze Elit Parke sahibi Erkan Çoban’ın hediyeleri verilemedi.

Gecede programın onur konuğu Belediye Başkanı Burhan Sezgin içinde sürpriz bir hediye vardı.  Belediye başkanına üzerinde Arapça “ Vav “ harfi bulanan tablo GELAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Ertaner Karakaş tarafından takdim etti.

İftar programı hava muhalefeti nedeniyle hızlandırılmasına rağmen yine erken bitirilemedi. 35 farklı hediye katılımcılar arasında yapılan kura çekilişi ile dağıtıldı.

Talihli misafirlere hediyeler; Belediye Başkanı Burhan Sezgin, Belediye Meclis Üyesi Abdullah Eryiğit, İ.B.B. Yazı İşleri Muavini Rahmi Angun, Taksin Koç ve Yüksel Ayvacı tarafından verildi.

Program, Zonguldak’dan, Gebze’den ve İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen iki yüzün üzerinde gurbetçi katılımıyla gerçekleşti.

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Eklenme Tarihi : 22.06.2017
Okunma Sayısı: 1298
Yapılan Yorumlar(1)
Yorum Yaz / Tüm Yorumlar
Misafir
Bir Gelik Ayiçili olarak hemşerilerimi tebrik ederim- Salim Gelikli
22.06.2017 18:12:45
 
Son İçerikler
ÇATALAĞZI BELEDİYESİ İŞ DÜNYASINA NİTELİKLİ ELEMAN KAZANDIRIYOR
Baba evinde ölü bulunan emekli polis memuru Turgut Karakaş devlet töreni eşlinde toprağa verildi.
Yine kaçak ocak yine facia yine acı son
GELAYDER Derneğinin Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi Muhteşem Bir Şölen Havasında Gerçekleştirildi..
Gelikspor koşar adım Şampiyonluğa!
GELAYDER'den yardım gecesi
GELAYDER’den Minik Öğrencilere Sevindiren Hediyeler
Çilalioğlu Ailesinin Acı Günü
Maden Ocağında Göçükte Kalan 2 İşçiyi Kurtarma Çalışmaları Sürüyor
Şahin Ailesinin Acı Günü
GELAYDER Çocukları sevindirmeye devam ediyor.
Özkan Çetinkaya Kalp Krizi Geçirdi
GELAYDER’den Anasınıfı Öğrencilerine Sevindiren Hediyeler
Kaçak Ocakta Göçük
Başkan Ailesinin Acı Günü
Tüm İçerik>>
    
Arama
 
   
Üye Girişi
E-posta Adresiniz
Şifre
Şifremi Unuttum
Üye Olmak İstiyorum
 
İhbar Hattı
 
Köşe Yazıları
Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'da Buluştu   Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'...
Ertaner KARAKAŞ
Hayat bir nefesle başlar, Nefessizlikle biter..!   Hayat bir nefesle başlar, Nefe...
Kadir ORHAN
Duyurular
ACİL SATILIK EV ARSA VE TAVUKÇ...
14.04.2017
SATILIK ARSA
10.07.2015
ELEMAN ARANIYOR
9.07.2015
İşte Madencilik Faal. Genelge ...
1.08.2011
Kamuayuna Duyurulur... // 25....
19.02.2011
 
Anket
 
Beldemiz için yapılması gerekenler nelerdir?

     
 
Online Sayaç
Aktif Ziyaretçi : 25
Bugün Ziyaretçi : 62
Toplam Ziyaretçi :305768
 
Anasayfaİletişim Site Haritası