Anasayfa Atak Mail
Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'da Buluştu

 

Gurbette yaşayan Gelik Ayiçi'lileri biraraya toplama, tanışma-kaynaşma, birlik ve beraberliği tesis etme amacıyla gelikayici.com tarafından organize edilen programların bir yenisi daha önceki gün gerçekleşti.
 
Geçtiğimiz yıl İstanbul boğazında tekne turu eşliğinde iftar programıyla başlayan  buluşma organizasyonlarının bir yenisi daha, İstanbul trafiğinden ve beton yığını gökdelenlerden uzak, Beykoz'un doğayla iç içe mekanlarından olan Paşamandıra köyünde gerçekleşti.  Gelik Ayiçi'liler  "Yaza Merhaba" sloganı eşliğinde piknik organizasyonuyla tekrar bir araya geldiler.
 
Piknik programı, sıcak ve güneşli geçen günlerin ardından bulutlu ve yağışlı bir güne denk gelmesine rağmen, gurbetçilerin havanın durumuna aldırış etmeden, bir dostla buluşabilme ve hasbihal edebilme adına sabahın erken saatlerinde piknik alanını doldurmaya başlamasıyla saat dokuzda başladı.
 
Seksen yaşında oksijen tüpüyle piknikte bir delikanlı
İlerlemiş yaşının yanı sıra solunum zorluğu çeken ve evinden hiç dışarı çıkmadan istirahat etmesi gerektiği halde eski dostlarla buluşma, sohbet etme heyecanıyla oksijen tüpünü yanına alıp, sekiz kişilik ailesiyle birlikte piknik alanında yerini alan Temel Danacı programa damgasını vurdu. Temel amcamızı göstermiş olduğu fedakâr haraketinden dolayı birkez daha tebrik ediyor, bu davranışını programa isim yazdırdığı halde gelmeyen diğer katılımcılara  örnek olmasını temenni ediyorum demeden geçemeyeceğim.
 
Piknik için Zonguldak'tan Beykoz'a
Baharın gelmesiyle memlekete giden gurbetçilerden sırf piknik organizasyonuna katılma,dostlarla buluşabilme adına günü birlik gelenler dahi vardı piknikte.
 
Düğün-piknik arası mekik
Piknik organizasyonu elde olmayan sebeplerden ötürü bir kaç düğün programıyla çakışmış olmasına rağmen katılımcı sayısı yinede yüksekti. Ayrıca, gelen katılımcılardan mesafe gözekmeksizin düğün-piknik arasında adeta mekik dokumak pahasına piknik programından geri kalmayan fedakar dostların olduğuna şahit oldum yine programda.
 
Hediyelerin çoğu Koç ailesine
Piknik pronramı için organize edilen ve katılımcıları eski çocukluk günlerine dair bir zaman yolculuğuna çıkarması hedeflenen, "yoğurt yeme, kaşıkta yumurta taşıma, halat çekme ve çuval yarışı" gibi bir çok etkinlik hava şartları ve zeminin ıslak olması nedeniyle yapılamadı. Ancak, yarışma sonunda verilecek hediyelerin katılımcılara kura çekilişi ile verilmesi yönünde spontane bir hediye çekiliş programı organize edildi.
 
Küçüğünden büyüğüne hiç bir katılımcıyı atlamadan tüm katılımcıların isimlerine yer verilmek suretiyle  gerçekleştirilen çekiliş programı Gülşen Danacı kontrolünde yaşlı katılımcılara kura çektirilerek yapıldı. On talihli katılımcıya sürpriz hediyeler verildi. İsmi çıkan on talihli katılımcının altısının ise koç ailesinden olması çekiliş esnasında espri dolu şakalaşmalar yaşanmasına neden oldu.
 
Ördekli derede pedallı sandal sefasından, at üzerinde alan turu heyecanına kadar eğlence dolu anlar 
Öğlen saatlerinden sonra havanın biraz düzelmesiyle katılımcıları oluşturan aileler eğlencede sınır tanımadı. Mangal keyfi ve sohbetin ardından ördekli derede pedallı sandalla gezinenler ve seyis eşliğinde at üzerinde tur atan her yaştan katılımcılar eğlence dolu anlar yaşadı.
 
Aileler yarışıyor, bayanlar erkeklere karşı voleybol yarışması
Günü dolu dolu değerlendiren aileler temiz hava ve mangal sefasıyla topladıkları enerjilerini voleybol sahasında attılar. Önce erkekler kendi aralarında kıyasıya bir voleybol maçı yaptılar. Ardından bu eğlenceye daha fazla seyirci kalamayan bayanlar sahaya indiler ve bayanlarla erkekler arasında çekişmeli bir voleybol maçı gerçekleşti. Maçın galibi tabiki baş tacı bayanlar oldu.
 
Gün boyu süren etkinlikte çocuklar ve aileler gönüllerince eğlenerek hoş vakit geçirdiler. Havanın kararmaya başlamasıyla birlikte piknik alanından ayrılan katılımcıların yüzlerinde tebessüm ve mutluluğu görmek tarifi mümkün olmayan bir sevinçti benim için.
 
Herkesin mutlu olmuş olması bu tür buluşma programlarına ne denli ihtiyaç duyulduğunuda ortaya koymakta. Piknik günü benim için çok güzel bir gündü. Aynı mahallede doğup büyümüş ancak gurbet nedeni ile tanışmadığım bir çok kişi ile tanışma fırsatı elde ettim bu programda. Katılımcıların çoğununda aynı düşüncede olduğundan şüphem yok. 
 
Güzel bir günü yaşadık hep birlikte. Piknik sonrası web sitemizde yayınlanan piknik haberi ve programa dair resimleri gören hemşehrilerimizin  "keşke bizde katılabilseydik" dediklerini duyar gibiyim. Öyleyse buradan katılamayanlara güzel bir haber verelim. Dostların buluşmasına ve yüzlerde tebessümlerin hiç eksilmemesi adına  şimdilerde yeni bir telaşın içine girdik. 
 
Ramazan ayının gelmesiyle gelikayici.com'un geleneksel hale getirdiği iftar programına hazırlanıyoruz şu aralar. Bir önceki sene yapılan boğazda yat gezisi eşliğinde gerçekleşen iftar programının benzerinin yapılması gelen talepler arasında. Belki bir yat gezisi daha düzenleyebiliriz.  
 
Programı şimdiden ajandalarına not almak isteyenler için söyleyelim, iftar programımızın tarihi, 25 Haziran 2016 Cumartesi. 
Ulaşım sorununuda göz önünde bulundurmak kaydı ile uygun bir mekân arayışı içindeyiz. Siz dostlardan ricamız o gün için aman ha bir başkasına randevu vermeyin! Program mekanını kısa bir süre sonra duyuruya çıktığımızda sizlerle paylaşacağız.
 
Piknik programı öncesi ve porgram esnasında bana yardımcı olan tüm hemşehrili dostlarıma, eşini-dostunu, çoluğunu-çocuğunu toplayıp programımızda bizlerle birlikte olan tüm dostlara buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. İyiki varsınız.
 
25 Haziran akşamı iftar masasında buluşabilmek dileğiyle kalın sağlıcakla.
 
 
Eklenme Tarihi : 29.05.2016
Okunma Sayısı: 1674
Yapılan Yorumlar(2)
Yorum Yaz / Tüm Yorumlar
Misafir
Hastam vardı istedin ama gelemedik inşallah seneye.salim kirimsali
12.06.2016 02:23:25
 
Misafir
Güzel bir piknik programı olmuş katılamadığım için üzgünüm, İftarda olmak istiyorum. Ali demir
30.05.2016 00:00:13
 
Yazarın Diğer Köşe Yazıları
- Gelik Belediyesi İmkansızlıklar İçinde Çalışmaya Çalışıyor !.. // 04.08.2010
- Kaldırın Karabulutlarınızı Üzerimizden… // 28.07.2010
- Kurban Bayramına Sayılı Günler Kaldı
- Geçen Bir Yılın Ardından
- Televizyon,Plazma,LED. Halimiz Allah'a emaNET
- Web Sitemiz Yenilendi
- Eren Holding'den Çatalağzı Belde’sine Okul Sözü, İlk Dersimiz; Çevre ve Doğal Hayatı Koruma!
- Türkiye’nin en uzun 3. mağarası içler acısı durumda
- Zonguldak havası, artık zehirli hava sahası
- Küs müyüz ?
Tüm Köşe Yazıları>>
    
Arama
 
   
Üye Girişi
E-posta Adresiniz
Şifre
Şifremi Unuttum
Üye Olmak İstiyorum
 
İhbar Hattı
 
Köşe Yazıları
Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'da Buluştu   Gelik Ayiçi'li Dostlar Beykoz'...
Ertaner KARAKAŞ
Hayat bir nefesle başlar, Nefessizlikle biter..!   Hayat bir nefesle başlar, Nefe...
Kadir ORHAN
Duyurular
ACİL SATILIK EV ARSA VE TAVUKÇ...
14.04.2017
SATILIK ARSA
10.07.2015
ELEMAN ARANIYOR
9.07.2015
İşte Madencilik Faal. Genelge ...
1.08.2011
Kamuayuna Duyurulur... // 25....
19.02.2011
 
Anket
 
Beldemiz için yapılması gerekenler nelerdir?

     
 
Online Sayaç
Aktif Ziyaretçi : 15
Bugün Ziyaretçi : 62
Toplam Ziyaretçi :305768
 
Anasayfaİletişim Site Haritası